Treść wniosku złożonego do Sz. P Jana Stopyry, Przewodniczącego Rady Miasta.

„W 2013 roku odszedł od nas znany szczeciński artysta rysownik Arkadiusz Gacparski. Wybitny szczecinianin, znany w całej Polsce. Osoba nietuzinkowa, mistrz kreski i karykatury. W jego dorobku znalazły się liczne plakaty, scenografie teatralne, portrety, rysunki satyryczne i przede wszystkim znakomite karykatury, które przez 30 lat stworzyły swoisty „gabinet osobliwości”. Należał do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Publikował w „Polityce” i „Szpilkach”, by przewijać się później przez strony „Głosu Szczecińskiego”, „Kuriera Szczecińskiego” „Dziennika Poznańskiego”, „Tygodnika Poznaniak”, „Wielkopolanina”. Początkowo związany z teatrem Krypta, współpracował też z krakowską Piwnicą pod Baranami. Współpracował z Zamkiem Książąt Pomorski, współtworzył Piwnicę przy Krypcie, współorganizował przez wiele lat słynne szczecińskie Dymnalia. Był twórcą wyjątkowej grafiki Wałów Chrobrego pt. “Szczecin według Gacparskiego”. Autor wielu wystaw w Polsce i za granicą. Do jego dorobku należą także ilustracje do książek dla dzieci oraz karykatury i portrety znanych postaci całego zachodniopomorskiego regionu – biznesmenów, aktorów, polityków, lekarzy, muzyków, sportowców, naukowców. Był współtwórcą Kroniki Miasta Szczecina wydawaną przez Archiwum Państwowe. Współpracując przez wiele lat z klubem oraz kibicami Pogoni Szczecin stworzył niejedną sektorówkę oraz niezliczone karykatury piłkarzy. Pośmiertnie odznaczony odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego oraz Medal za Zasługi dla Miasta Szczecina.

Nadszedł czas by uhonorować tego niezwykłego szczecinianina poprzez nazwanie fragmentu przestrzeni miejskiej jego imieniem. Dlatego w imieniu oddziału szczecińskiego Stowarzyszenia KoLiber składam wniosek o nazwanie przez Radę Miasta Szczecin imieniem Arkadiusza Gacparskiego bulwaru Piastowskiego położonego nad Odrą wzdłuż ulicy Nabrzeże Wieleckie.

Uzasadniając wybór lokalizacji pragnę wskazać, że Arkadiusz Gacparski był absolwentem położonego nieopodal liceum plastycznego. Bulwary w zamiarze twóców ich niedawnej modernizacji mają być miejscem spotkań artystów, mieszkańców, turystów. Możliwe jest organizowanie tam wystaw oraz wydarzeń artystycznych. Ponadto Pan Gacparski był zadeklarowanym miłośnikiem nadwodnych krajobrazów, kochał Szczecin właśnie za jego wyjątkowe położenie nad wodą, wielokrotnie spacerował szukając artystycznego natchnienia właśnie na nadodrzańskich bulwarach.

Wierzymy, że nasza propozycja znajdzie uznanie Państwa Radnych Rady Miasta i w pierwszą rocznicę śmierci śp. Arkadiusza Gacparskiego, która przypadnie 14 kwietnia 2014 roku, będzie możliwe uroczyste nadanie Bulwarowi Piastowskiemu imienia artysty.”